Jak kupić nowe auto, czyli kredyt samochodowy

Nadejście wiosny to na rynku samochodowym początek nowego sezonu. Tendencje klientów powodują, że w okresie zimowym nie sprzedaje się raczej zbyt wiele nowych samochodów. Wiosną natomiast salony przeżywają oblężenie i zaczynają realizować mnóstwo transakcji. W związku z tym wzmożony ruch można zaobserwować także w bankach oraz innych instytucjach finansowych, w których można wziąć kredyt samochodowy.

Kredyt samochodowy - na auto nowe i używane

Kredyt samochodowy jest świetnym sposobem na sfinansowanie zakupu samochodu – zarówno nowego, jak i używanego. Aby zrobić w tym kierunku pierwszy krok, trzeba przede wszystkim bliżej zainteresować się tym, jak wygląda proces przyznawania takiego kredytu. Niestety, obowiązujące przy tym procedury i wymagania mogą być pewnym problemem dla wielu osób, choć nie warto się z tego powodu poddawać. Na rynku spotkamy się z ogromnym wyborem takich ofert, zatem trzeba poświęcić nieco czasu na zapoznaniu się z większą ilością. Niektóre banki udzielają pożyczek we współpracy z poszczególnymi markami samochodów lub wybranymi komisami. Warto takich szukać, bowiem zwykle spotkamy się w nich z nieco lepszymi warunkami.

Kredyt na samochód używany

W przypadku samochodów używanych, same komisy bardzo często oferują nam albo spłatę należności w ratach, albo też wzięciem za ich pośrednictwem szybkiego kredytu. Niestety, w większości przypadków nie jest to korzystne rozwiązanie. Trzeba liczyć się z wieloma ukrytymi kosztami takiego kredytu w komisie. O wiele lepiej jest w takiej sytuacji zaciągnąć zwykły kredyt w banku, gdzie wszystkie zasady są jasne i konkretne.

kredyt na samochód używany

Kredyt na samochód - dokumenty

Po wybraniu oferty kredytu samochodowego będziemy musieli przygotować się na przejście przez pewne formalności. Pierwszym krokiem jest oczywiście wypełnienie wniosku o przyznanie nam kredytu. Należy dołączyć do niego szereg dokumentów: kserokopię dowodu tożsamości, zaświadczenie z pracy potwierdzające uzyskiwane przez nas dochody. Niektóre banki będą wymagały od nas również kserokopii prawa jazdy. Biorąc kredyt na auto dla firmy będziemy musieli dodatkowo dostarczyć odpis KRS. Co do samego samochodu, bank musi otrzymać umowę sprzedaży pojazdu z salonu albo komisu. Na jej podstawie przeleje pieniądze za kupiony przez nas pojazd.

Zanim kupisz samochód

Przed zakupieniem samochodu, szczególnie używanego, należy mieć stuprocentową pewność co do jego stanu technicznego i legalnego pochodzenia. Może się bowiem okazać, że interesujący nas pojazd albo ma poważne problemy techniczne, albo jest kradziony. W takiej sytuacji sprawa naszego kredytu może znacznie się skomplikować.

Kredyt samochodowy to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują nowego auta. Raty w większości przypadków są dość atrakcyjne i dopasowane do naszych indywidualnych warunków finansowych. Dzięki temu możemy szybko sfinansować tak duży wydatek i cieszyć się idealnym dla nas modelem bez konieczności zbierania na niego całymi latami.

Kategorie: Porady finansowe,

Autor

Redakcja portalu Finansowe Tipy

Komentarze (0)