Kantor online – jak korzystnie kupić walutę?

Pojawienie się internetu zrewolucjonizowało całe nasze życie codzienne. Dziś bardzo wiele czynności, które jeszcze niedawno zajmowały sporo czasu możemy wykonywać w mgnieniu oka, bez wychodzenia z domu. Dotyczy to zwłaszcza spraw finansowych – wykonywanie zwykłych płatności stało się dzięki takim technologiom o wiele łatwiejsze. Dziś można na przykład bez problemu dokonywać płatności w różnych walutach, co daje nam szerokie możliwości jeśli chodzi o robienie zakupów w internecie. Cieszy się to obecnie sporą popularnością. Widać, jak co roku wielu ludzi kupuje na zagranicznych portalach, zamawiając produkty z Chin czy ze Stanów Zjednoczonych. W przypadku takich zakupów musimy zdecydować się na odpowiedni sposób wymiany waluty. Do wyboru mamy przede wszystkim transakcję w banku lub skorzystanie z tradycyjnego kantoru. Powszechnie przyjęło się, że bank to wyższa cena, ale również bezpieczeństwo. W kantorze możemy z kolei liczyć na atrakcyjniejsze ceny, choć nie mamy tu stuprocentowej pewności co do takiej transakcji. Alternatywą dla tych dwóch rozwiązań są kantory internetowe, zdobywające coraz większe uznanie wśród polskich klientów.

Kantor internetowy – na jakie korzyści możemy liczyć?

Większość ludzi nie spotyka się zbyt często z koniecznością wymiany walut. Robimy to raczej okazyjnie, choćby przy wyjazdach wakacyjnych. Kantory internetowe są stworzone głównie z myślą o klientach, którzy o wiele częściej obracają obcymi walutami. "Przeciętny" użytkownik może nie odnaleźć się w takiej ofercie choćby z tego powodu, że do korzystania z usług jest tu potrzebne konto walutowe. Przydaje się to zatem, jeśli ktoś prowadzi firmę lub jest freelancerem i często prowadzi współpracę z zagranicznymi partnerami. Niekiedy jest to niezbędne także do zaciągania i spłacania kredytu walutowego. Osoby które zaciągają takie kredyty mogą niekiedy liczyć w kantorach internetowych na ciekawe propozycje. Za pośrednictwem takich kantorów można na przykład spłacać kredyt bezpośrednio, nie płacąc w ten sposób żadnych opłat bankowych.

kantor internetowy

Kantor online - jak wygląda transakcja?

Same transakcje w kantorach internetowych są bardzo proste i nikomu nie powinny sprawić problemów. Pierwszym krokiem jest oczywiście założenie konta w danym kantorze i zalogowanie się. Następnie możemy przejrzeć kursy poszczególnych walut i zobaczyć, czy wykonanie transakcji w danym momencie będzie dla nas opłacalne. Następnie wybieramy konkretną walutę oraz kwotę, którą chcemy wymienić. W celu dokonania transakcji należy wykonać przelew z konta złotówkowego na konto w kantorze. Zanim ostatecznie zatwierdzimy działanie, możemy jeszcze sprawdzić, czy kurs waluty nie zmienił się przez ten czas.

Bezpieczeństwo i opłacalność

Wystarczą proste obliczenia aby zobaczyć, że transakcje w kantorach internetowych są znacznie bardziej opłacalne, niż w bankach. Różnice są tu naprawdę spore. Przykładowo, chcąc kupić 500 euro w kantorze internetowym możemy zapłacić kilkadziesiąt złotych mniej, niż w banku. Różnica wydaje się niewielka, ale jeśli ktoś dokonuje wielu transakcji tego typu, to w dłuższej perspektywie jest to naprawdę duża oszczędność. Zaoszczędzona kwota rośnie oczywiście proporcjonalnie do tego, jak dużo obcej waluty chcemy kupić.

Wbrew powszechnej opinii, korzystanie z kantoru internetowego jest bezpieczniejsze, niż w przypadku transakcji stacjonarnych. Istnieje tu znacznie mniej czynników które mogą narażać nas na kradzież lub jakiekolwiek oszustwa. Jeśli korzysta się ze sprawdzonych ofert, to pieniądze użytkownika zawsze są dobrze zabezpieczone.

Kategorie: Porady finansowe,

Autor

Redakcja portalu Finansowe Tipy

Komentarze (0)